تصفیه آّب

تصفیه آب

مصارف و منابع آبی

آب که به عنوان فراوان ترین ترکیب شناخته شده و بزرگ ترین حلال شیمیایی نیز می باشد . آب یکی از اساسی ترین تشکیل دهنده های بدن انسان و حیوانات و گیاهان است و به عنوان یکی از ضروری ترین عوامل حیات و انجام اعمال فیزیولوژیکی بدن شناخته شده است .

آب در زندگی انسان سه صرف مهم زیر را دارد :

1- مصارف آشامیدنی و روزمره زندگی که شامل مصارف بهداشتی نظیر پخت و پز ، مصارف بهداشتی و مصارفی از این قبیل می باشد .

2- مصارف کشاورزی : که بیش ترین مصرف آب را به خود اختصاص می دهد.

 

3- مصارف صنعتی : که روز به روز با توسعه صنایع بر میزان آن افزوده می شود . به جز مصارف یاد شده می توانیم به مصارف تفریحی آّب هم اشاره کنیم .

آب در هر مصرفی از استانداردهای خاصی برخوردار می باشد و نمی توان از یک منبع آب جهت کلیه مصارف استفاده نمود .

آب مصرفی در آشامیدن و سایر مصارف روری زندگی روزمره در مقایسه با سایر مصارف ناچیز می باشد ولی کیفیت آب در این بخش با مصارف در کشاورزی و صنعت متفاوت بوده و مخصوصا بایستی عاری از عوامل بیماریزا باشد .

منابع آب

منابع آبی در کره زمین به به صورت منابع آبی در اقانوس ها ، اتمسفر ، رودخانه ها و دریاچه ها ، یخ های قطبی و آب های زیرزمینی تقسیم می گردند .

در حال حاضر آب های سطحی که شامل رودخانه ها می باشند مهم ترین منبع تامین آب جهت نیازهای آبی می باشد . که این کار را با احداث سد هایی بر روی رودخانه ها انجام می دهند .

آب های زیرزمینی دومین منبع تامین آب جهت اجتماعات است . عمق آب های زیرمینی بین 100 تا 1000 متر متغیر است و کیفیت آن ها به زمین شناختی محل نفوذ آب باران دارد .

تصفیه آب

تصفیه آب ro

تصفیه آب

آب ممکن است قبل از هر مصرفی بخصوص شرب به نوعی تصفیه نیاز داشته باشد . مهمتری دلیل تصفیه آب حذف عوامل بیماریزا و ناخاصی های ممعلق و کلوئیدی می باشد . آب تصفیه شده باید عاری از موادی مانند طعم ، رنگ و بو باشد و جهت مصارف مختلف مانند شرب و صنعتی مناسب باشد .

روش تصفیه آب با توجه به منبع تامین آّب متفاوت می باشد و شامل روش های مختلفی است .
مهمترین روش های تصفیه برای آبهای معمولی به شرح ذیل می باشد :

آشغالگیری
هوادهی انعقاد مواد معلق و کلوئیدی و ته نشین ساختن آنها
صاف سازی
ضد عفونی کردن
سبک سازی
افزایش موادی همچون فلوئور و ید

 

تصفیه متعارف آب

تصفیه متعارف آب ترکیبی از فرآیند های اختلاط ، لخته سازی ، ته نشینی و صاف کردن می باشد . این نوع تصفیه برای فراهم آوردن امکان حذف موثر کدورت آب در هر حد و اندازه را مهیا می سازد و راندمان این روش تصفیه به مرحله ته نشینی بستگی دارد که بیشتر ذرات معلق را قبل از ورود به مرحله فیلتراسیون حذف نماید .

در تصفیه خانه هایی که آب های سطحی را تصفیه می نمایند و مشکل آنها کدورت می باشد ، روش متداول تصفیه و حذف مواد کلوئیدی ، استفاده از مواد منعقد کننده یا کواگولانت و شامل اختلاط سریع ، اختلاط کند و ته نشینی می باشد .

 

تصفیه آب صنعتی

آب تصفیه شده به روش های متعارفی که جهت تصفیه آب شرب می باشند ممکن است جهت مصرف در برخی صنایع مانند صنایع داروسازی ، مواد غذایی و صنایعی که در آن از بویلرها و .. استفاده می کنند مناسب نباشد و در سیستم های خنک کننده و یا دیگ های بخار تشکیل رسوب دهد .

با توجه به نیاز آبی صنایع به آبی با خلوص بالا آب بایستی با روش های نوین مانند اولترافیلتراسیون ، نانو فیلتراسیون ، اسمز معکوس و تبادل یون تصفیه گردد تا جهت مصرف در صنعت مناسب شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *